Dünden Bugüne Alatlı

Alatlı, 1974 yılından bu yana Alatlı Gümrük Müşavirliği LTD. ŞTİ. olarak gümrük müşavirliği hizmeti vermektedir. Kuruluşundan bu yana Türkiye’nin her yerinden kendi alanında lider şirketlere gümrükleme çözümleri sunmaktadır. Geçmişten gelen deneyimiyle, yenilediği teknolojik alt yapısıyla ve gün geçtikçe artan referanslarıyla hedefine ulaşmak için çalışmaktadır. Gümrükleme işlemlerini, T.C. Gümrük Müdürlükleri ile entegre çalışan EDI sistemiyle yönetmektedir. Alatlı profesyonel çalışan kadrosuyla merkez ofisi ve başta İstanbul, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli ve Mersin olmak üzere tüm gümrüklerde hizmet vermektedir.

Vermiş olduğu güvenilir, şeffaf ve sürdürülebilir hizmet ile müşterilerinin talebi doğrultusunda, kendi özmal araçlarıyla Türkiye-Bulgaristan uluslararası karayolu taşımacılığı yapmak adına Alatlı Lojistik ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ. kuruldu.  

Bulgaristan uluslararası karayolu taşımacılığı hizmetinin yanına İngiltere, Polonya, Çekya ve Avrupa ülkelerini de bünyesine ekleyerek; komple ve grupaj hizmetlerini ekleyerek hizmet yelpazesini genişletti.

Dilovası Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı 7 gün 24 saat güvenliği sağlanan gümrüklü Antrepo ve Serbest depolama hizmetlerini bünyesine ekleyerek "uçtan uca" entegre lojistik hizmetlerini müşterilerine sağlamaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak; müşteri ve çözüm odaklı, yeniliklere açık ve teknolojik alt yapıyı destekleyecek şekilde güvenilir, doğru, kalite standartlarına uygun ve sürdürülebilir iş süreçlerini tüm faaliyet alanlarında uygulamak temel şirket hedefidir.

Her zaman daha iyi olabilmek adına; zamanında, hatasız ve uluslararası standartta hizmet sağlamak için faaliyet alanlarını, insan kaynağını ve teknolojik alt yapısını geliştirmektedir. Topluma, çevreye duyarlı ve tüm tedarikçi, çalışan ve paydaşları ile azami değer yaratmak yolunda, farkındalığı sağlayan eğitimlerle, sürekli iyileştirmeyi kendine politika olarak benimsemektedir.

Alatlı , her zaman daha iyi olabilmeyi hedefliyor ve bunun için faaliyet alanlarını, insan kaynağını ve teknolojik alt yapısını geliştiriyor.

Değerlerimiz

Müşteri Odaklılık; Müşterilerimize değer verir, onların beklentileri salayacak şekilde sürdürülebilir hizmetler sunarız. 

Güvenilirlik; İş etiğinin dışına çıkmadan, müşterilerimizle ve çalışanlarımızla dürüst, adil iletişim kurarız.

Takım Ruhu; Ortak amaçlarımıza ulaşmak için uyum içinde, tedbirli ve iş bitirici bir tavırla çalışmaya önem veririz. Başarılarımızı tüm paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Öğrenme ve Gelişim; Güncel gelişmeleri takip eder, son teknolojiyle ve misyonumuza paralel hizmet vermek için aktif araştırma ve değerlendirmeler yaparak harekete geçeriz. En yeniyle müşterilerimizin karşısına çıkarız. 

İşbirliklerini Geliştirme; Tüm paydaşlarımızla, karşılıklı gelişim ve ilerlemeye açık şekilde ilişkilerimizi sürdürürüz.

Sorumluluk Alma; Zorlu işlerin başından gelmek için paydaşlarımıza destek olur, sorunları çözmek için var gücümüzle çalışırız.

Sürdürülebilirlik; Sürdürülebilir bir çalışma ortamı için üç farklı pencereden; sosyal, ekonomik ve çevresel etkileri değerlendirir, çalışma şeklimize entegre ederiz.

Misyonumuz

Müşteri odaklı kurulmuş olan sistemimizi teknolojik desteklerle en üst seviyeye yükselterek daha geniş müşteri yelpazesine kaliteli, zamanında ve güvenilir bir şekilde hizmet vermek. Ana misyonundan taviz vermeden örnek bir marka haline gelmektir.

Vizyonumuz

Global’de akla ilk gelen en saygın ve dost lojistik çözüm ortağı olmak.

Alatlı'nın sunduğu tüm çözümleri öğrenmek ve ihtiyacınıza uygun hizmeti bulmak için

İşiniz için hangi lojistik yolunun daha hızlı ve çevreci olacağına karar veremediyseniz, Alatlı olarak müşterilerimize kaliteli, inovatif ve güvenilir hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.